Povrchové úpravy

+420 731 934 160    Po - Pá: 8 - 16 hod.

Nabízíme následující povrchové úpravy:

Pískování: pískování ocelovým granulátem dokonale očistí povrch od koroze, starých nátěrů, okují a dalších nečistot. Tento povrch je zároveň zdrsněn, čímž je zajištěna větší přilnavost barev při následném lakování.

Práškové lakování - KOMAXIT: práškové lakování je moderní technologie povrchové úpravy kovů, která splňuje přísná kritéria pro ochranu životního prostředí. Zaručuje kvalitní povrchovou úpravu kovů práškovými barvami, které nabízí širokou škálu odstínů zdravotně nezávadných barev dle vzorníku RAL…(zde je možnost pro kliknutí na odkaz, který otevře elektronický vzorník barev)

Tryskání: tryskání balotinou patří mezi moderní povrchové úpravy antikorozních ocelí. Podstatou této metody je otryskávání povrchu skleněným nebo keramickým granulátem. Povrch po otryskání je sametově lesklý až sametově matný. To záleží na druhu a zrnitosti použitého abraziva.

Moření a pasivace: moření a pasivace je konečnou chemickou povrchovou úpravou legovaných antikorozních ocelí. Používá se v případech narušení mikroskopicky tenké vrstvy oxidů legujících prvků (tzv. pasivní vrstvy) na povrchu těchto ocelí. Tato vrstva bývá nejčastěji porušena:

  • tepelně v oblasti svaru a jeho ovlivněného pásma nebo jiného tepelného namáhání
  • mechanicky otěrem, náletem a zalisováním cizího materiálu
  • chemicky

Eloxování: eloxování je jednou z povrchových úprav hliníku a jeho slitin. Jedná se o povrchovou úpravu, která zajišťuje dobrou korozní odolnost, ochranu proti opotřebení a z hlediska vzhledu se nabízí několik barevných možností (např. přírodní bílý, červený, černý, bronzový).

Zinkování (galvanické): galvanické zinkování patří mezi nejběžnější povrchové úpravy kovových dílů spíše menších rozměrů a zajišťuje kvalitní protikorozní ochranu povrchu při zachování vysoce dekorativního vzhledu. Zinkové povlaky se chromátují přípravky, které poskytují iridiscenční barevné odstíny:

  • modrý chromát
  • žlutý chromát
  • černý chromát

Zinkování (žárové): žárové zinkování se provádí namáčením ocelových dílů do tekutého zinku o teplotě 450°C. Mezi železem a zinkem dojde k reakci a na materiálu se vytvoří ochranný povlak. Je vhodné především pro rozměrově větší díly, u kterých vytvořením rovnoměrného a odolného povlaku přinesu dlouhodobou ochranu proti korozi a nežádoucím vlivům i ve venkovním prostředí.

Niklování: niklování je další z možností povrchových úprav dílů z oceli nebo barevných kovů. Jedná se spíše o dekorativní úpravu povrchu dílů nebo úpravu povrchu před následným chromováním. Z hlediska vzhledu nabízí niklování vysoce lesklý nebo matný (tzv. saténový) povrch.

Chromování (dekorativní): dekorativní chromování je z hlediska galvanických procesů konečnou nejefektivnější povrchovou úpravou dílů z oceli nebo barevných kovů jak po stránce vzhledové, tak i po stránce fyzikálních vlastností. Chromované povlaky jsou:

  • vysoce odolné proti atmosférické korozi za normální i zvýšené teploty
  • velmi tvrdé a odolné proti mechanickému opotřebení a mají nízký koeficient tření
  • po stránce pohledové v provedení vysoce lesklém nebo saténovém

 

 

Rychlý kontakt

SP KOVO s.r.o.
Rybářská 448/3,603 00,Brno

Tel.: +420 731 934 160
E-mail:spkovo@seznam.cz

Napište nám: